Hemoroidy – Kompendium Wiedzy

Depilacja laserowa usuwa macierzyste komórki włosów

Depilacja laserowa sprawi, że zniszczone zostaną macierzyste komórki włosa, czego efektem będzie uzyskanie gładkiego ciała na stałe. Zabieg przeprowadzany jest zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są wskazania i ograniczenia?

Ile zapłacę za depilację Vectus?
Obszar twarzy/ciała 1 zabieg Taniej w serii (6 zabiegów)
Cała twarz 249 PLN 799 PLN
Pachy 249 PLN 999 PLN
Plecy 349 PLN 1 399 PLN
Ręce (całe) 349 PLN 999 PLN
Nogi 599 PLN 1 999 PLN
Bikini 399 PLN 1 599 PLN

DEPILACJA LASEROWA – KIEDY WARTO JĄ ZROBIĆ A KIEDY TRZEBA POCZEKAĆ?

Depilacja laserowa przyda się każdemu kto chce czuć się swobodnie w każdej sytuacji, oszczędzić czas i raz na zawsze pozbyć się problemu podrażnień wynikających z używania klasycznych metod. To też opcja dla kobiet z hirsutyzmem, czyli nadmierną ilością owłosienia typu męskiego. Niezależnie od tego jakimi właściwościami obdarzyła nas natura, marzenia o gładkim ciele i swobodzie mogą się spełnić.

Możliwa jest depilacja laserowa bikini, depilacja laserowa pach, a także depilacja laserowa nóg, rąk, ramion, pleców oraz wszystkich innych miejsc, w których pojawia się dyskomfort. Wskazówką będzie też zapalenie mieszków włosowych, objawiające się w postaci ropnych grudek, krost, bólu i zaczerwienienia skóry po goleniu.

Popularność i skuteczność zabiegu nie oznacza jednak, że depilacja laserowa przeciwwskazania żadnego nie ma. Ograniczenia dotyczą kobiet w ciąży (a także w okresie karmienia piersią), chorych na nowotwory i choroby skóry oraz wszystkich będących w trakcie antybiotykoterapii.

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

WRASTAJĄCE WŁOSKI TO TEŻ POWÓD DO WYKONANIA ZABIEGU

Depilacja laserowa całego ciała.

Wrastające włoski można bagatelizować jednak prędzej czy później ich nasilanie wyprowadza z równowagi. Trudno zachować cierpliwość, kiedy po każdym goleniu na skórze pojawiają się czarne kółeczka. To właśnie wrastające włoski, czyli włosy, które nie dały rady wyrosnąć. Przyczyną tej blokady jest szorstka i sucha skóra podrażniana maszynkami do golenia, depilatorami elektrycznymi, woskiem czy plastrami. Tylko depilacja laserowa jest w stanie zamknąć powtarzające się schorzenia i w pełni pomóc skórze zachowywać stały koloryt, właściwości i pH.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI KAŻDEGO?

Co decyduje o tym czy depilacja laserowa boli?

 • Indywidualne progi bólowe
 • wrażliwość danego obszaru przeznaczonego do depilacji
 • płeć – skóra mężczyzny jest grubsza od skóry kobiety, więc praca głowicy może być mniej odczuwalna
 • nastawienie psychiczne – czasem lęk przed bólem jest tak silny, że sugestywnie go wywołuje.
 • wybór sprzętu – zaleca się skorzystania z modelu firmy Vectus

Pacjenci mówią jednak, że podczas zabiegu odczuwany jest nie ból, a dyskomfort.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – POLECANY MODEL WYSOKIEJ JAKOŚCI

Nowoczesnym, komfortowym i bardzo bezpiecznym modelem jest laser do depilacji Vectus. Składa się on z trzech opatentowanych technologii, dzięki którym każdy pacjent zostanie potraktowany indywidualnie. Czytnik Skintel zmierzy poziom melaniny danej osoby, a wbudowany procesor dostosuje dalej parametry.

Rozwiązanie Advanced Contact Cooling będzie ochładzało depilowane miejsce i jednocześnie kontrolowało, by ciało nie uległo ani przegrzaniu ani przechłodzeniu. Pacjent ma dzięki temu zachowany pełen komfort. Z kolei dzięki trzeciej opcji – Photon Recycling – za pomocą luster można skutecznie wykorzystać odbijane od skóry światło, tak, aby trafiało z powrotem do skóry. Zjawisko zapewnia usunięcie większej ilości komórek włosa.

„Współczesna technologia i laser Vectus nie stanowią zagrożenia ani dla skóry, ani dla narządów wewnętrznych pacjenta.” – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Po wyjściu z gabinetu przez max. tydzień unikamy sauny, solarium, basenu i kąpielisk z chlorowaną wodą, gorącej wody w wannie, dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilowano pachy), intensywnych treningów na siłowni, w domu lub w plenerze, a także opalania się na słońcu lub kontaktu ze słońcem bez odpowiedniego kremu chroniącego. Każdego dnia dbamy o nawilżanie za pomocą kremów i balsamów, a dla utrzymania gładkiego i atrakcyjnego wyglądu ciała stawiamy na zbilansowaną dietę i regularne wypijanie niegazowanej wody mineralnej – od 1,5 do 3 l dziennie.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE I ZALECENIA

Depilacja laserowa pach.

Opinie o depilacji laserowej wyrażane są chętnie i z zadowoleniem. Pacjenci dzielą się doświadczeniem, akcentując satysfakcję, która pojawiła się już po pierwszej dawce. Fakt, że zabiegi trzeba powtarzać około 4 razy co kilkanaście tygodni, nie zniechęca, ponieważ już pierwsze użycie lasera przez specjalista wiąże się z odczuwalną zmianą.

Laserowa depilacja jest według osób korzystających z zabiegu wygodna i przede wszystkim oddziałująca na różne sfery życia. Wzrasta pewność siebie, poczucie własnej wartości, dobre samopoczucie i gotowość do realizacji wyzwań. Pacjenci komentują nierzadko, że po usunięciu owłosienia laserem, stali się bardziej otwarci na kontakty towarzyskie, sytuacje zawodowe i większą akceptację siebie.

4 odpowiedzi do artykułu “Depilacja laserowa usuwa macierzyste komórki włosów

 1. PoLLA Autor

  Gdyby nie depilacja laserowa to nie wiem co bym zrobiła z moimi wrastającymi włoskami. Swędzenie i szczypanie po klasycznym goleniu było już nie do zniesienia…

 2. rybka Autor

  W zeszłym roku robiłam depilację laserową w Clinica Cosmetologica – Gdańsk. Depilacja laserowa obróciła moje myślenie o 180 stopni nie wiem jak do tej pory mogłam się golić zwykłą maszynką czy depilatorem. Tym bardziej, że własnie miałam problem z wrastającymi włoskami …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 60 = 66