Hemoroidy – Kompendium Wiedzy

Domowe sposoby na pryszcze

Pryszcze potrafią skutecznie zepsuć nam nastrój. Wypryski nie dość, że wyglądają nieestetycznie, to jeszcze są bardzo trudne do ukrycia. Możemy wprawdzie skorzystać z mocno kryjącego korektora, jednak nierówności na skórze nie da się w żaden sposób ukryć. Za pomocą makijażu możemy sprawić jedynie, że wykwit będzie mniej widoczny, nie pozbędziemy się go jednak całkowicie.

Pryszcze – problemem nie tylko młodzieży

Pryszcze kojarzą się przede wszystkim z okresem dojrzewania i zmianami hormonalnymi w tamtym okresie. Jednak nie jest prawdą, że dotyczą tylko młodzieży. Osoby dojrzałe również mogą mieć problemy z nieestetycznymi wypryskami. Pryszcze atakują zarówno mężczyzn jak i kobiety. Ich przyczyn może być wiele. W przypadku młodzieży najczęstszą przyczyną są zmiany hormonalne. Warto jednak zauważyć, że przyczyn może być więcej. Czasem wina leży po stronie nieodpowiedniego oczyszczenia naszej skóry. Kiedy zapomnimy o zmyciu makijażu na noc i dokładnym oczyszczeniu skóry, możemy liczyć się z powstaniem licznych wyprysków.

Nie sposób zapobiec pojawianiu się wyprysków na naszej twarzy. Czasem są one po prostu efektem oczyszczania się naszego organizmu. Warto jest się jednak zapoznać z metodami ich szybkiego usuwania. W drogeriach dostępnych jest mnóstwo kosmetyków, które pozwalają usuwać wypryski w szybkim czasie. Jedne z nich są bardziej, inne zaś mniej skuteczne. Kiedy nie mamy pod ręką stosownych kosmetyków, powinniśmy spróbować domowych sposobów. Pryszcze nie są nową dolegliwością. Były problemem ludzi niemal od zawsze, pojawiało się więc wiele pomysłów na to jak pozbyć się pryszczy.

Domowe sposoby na pryszcze

Kiedy wstaniemy rano i stwierdzimy, że na naszej twarzy pojawiły się nie chciane wypryski, możemy chcemy jak najszybciej podjąć odpowiednie działania, żeby temu problemowi zaradzić. Jeżeli za chwilę musimy wyjść do pracy, nie pozostaje nam nic innego jak ukryć ten defekt za pomocą makijażu lub udawać, że się go nie widzi. Jeżeli mamy więcej czasu, warto wypróbować domowy sposób na pryszcze jakim jest pasta do zębów – miejsce, gdzie pojawił się wyprysk smarujemy pastą i idziemy zająć się czymś innym. Pasta do zębów ma działanie wysuszające, więc przyspiesza gojenie się wykwitów skórnych.

Jeżeli dostrzegliśmy naszego pryszcza wieczorem, możemy spróbować go wycisnąć. Jest to metoda dość inwazyjna, dlatego nie jest polecana w momencie, kiedy musimy wyjść z domu. Skóra po wyciśnięciu wygląda znacznie gorzej niż przed. Jeżeli przed nami noc połóżmy na oczyszczoną skórę maść lub krem zawierający cynk. W ciągu nocy opuchlizna powinna niemal całkowicie zejść. Dobre efekty przynosi również przemywanie wykwitu spirytusem lub wódką, które w dużym stopniu przyspieszają jego wysychanie.

Domowe sposoby na pryszcze
5 (100%) 3 głosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1