Hemoroidy – Kompendium Wiedzy

Depilacja laserowa – trwała i bezpieczna metoda

Depilacja laserowa jest coraz popularniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia. Uważana jest za bardzo skuteczną, bezpieczną, a także korzystną pod względem cenowym. Metoda polecana jest dla osób, u których tradycyjna depilacja skutkuje podrażnieniami i stanami zapalnymi. Trwała depilacja następuje już po kilku sesjach. Na czym polega depilacja laserem?

Jak wygląda zabieg depilacji laserem?

Zabieg depilacji jest powierzchowny. Lekarz przykłada głowicę lasera do skóry, emitowane światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych. Energia cieplna niszczy mieszek i cebulkę, dzięki czemu włoski nie odrastają. Należy pamiętać, że depilacje laserowa działa jedynie na włoski w stanie wzrostu.

Zabieg trwa dość długo, w zależności od powierzchni trwa od 30 minut do kilku godzin. Skuteczność zależy w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji jak karnacja czy kolor włosa. Gorsze wyniki uzyskuje się w przypadku jasnych włosków, z niewielką ilością barwnika, w takim przypadku konieczna jest większa ilości sesji zabiegu jakim jest depilacja laserowa Ile zabiegów jest niezbędne by na stale pozbyć się owłosienia, zależy także od metody depilacji. Obecnie bardzo skutecznym laserem jest Vectus, ponieważ dostosowuje on parametry zabiegu do konkretnej osoby.

Czy depilacja laserowa boli? Zabieg jest praktycznie bezbolesny, niektórzy pacjenci odczuwają jednak niewielkie szczypanie i ukłucia. Najnowocześniejsze lasery jak Vectus wyposażone są w technologię, dzięki której możliwe jest chłodzenie skóry podczas zabiegu. Dzięki temu usuwanie włosów laserem nie powoduje dyskomfortu.

Przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej

Usuwanie owłosienia laserem w Gdyni (o tym więcej tu: http://vectusgdynia.pl/) jest zabiegiem bezpiecznym, jednak zalecana jest konsultacja z lekarzem, który wykluczy ewentualne przeszkody do zabiegu jakim jest depilacja laserowa Przeciwwskazania to m.in. łuszczyca, bielactwo, zaburzenia hormonalne czy nowotwory.

Depilacja laserowa a ciąża, czy można wtedy wykonać zabieg? Depilacja laserowa w ciąży jak i w czasie karmienia piersią jest niewskazana. Kobiety w tym okresie są bardziej podatne na ból, a także na powstawanie przebarwień. Dodatkowo nie stwierdzono wpływu lasera na rozwijający się płód.

Przygotowanie do zabiegu

Czeka mnie depilacja laserowa jak się przygotować? By zabieg przyniósł jak najlepsze efekty, na kilka tygodni wcześniej powinniśmy zrezygnować z opalania. Dodatkowo nie powinniśmy wyrywać włosków. Przed samym zabiegiem skóra powinna być oczyszczona, ogolona oraz odpowiednio nawilżona. By zapobiec negatywnym skutkom jak oparzenia po depilacji laserowej zrezygnujmy z fotouczulających ziół, leków i kosmetyków.

Pielęgnacja po depilacji laserem

Po zabiegu jakim jest depilacja laserowa skutki uboczne pojawiają się sporadycznie. Najczęściej jednak są to podrażniona czy zaczerwieniona skóra. By chronić skórę przed tego typu dolegliwościami powinniśmy unikać opalania czy kosmetyków, które mają w swoim składzie drażniące substancje. Do pielęgnacji wybierzmy kosmetyki o naturalnym składzie, najlepiej antyalergiczne.

Efekty depilacji laserem

Po pierwszej sesji zabiegu jakim jest depilacja laserowa efekty widoczne są dopiero po kilku dniach. Uszkodzone włoski zaczynają się kruszyć i wypadać. By efekt był satysfakcjonujący konieczne jest kilka zabiegów. By wzmocnić ich skuteczność co jakiś czas powinniśmy także wykonywać zabieg przypominający.

Ceny zabiegu

Depilacja laserowa cena jest zróżnicowana i zależy od części ciała z której chcemy pozbyć się włosków. W przypadku zabiegu jakim jest depilacja laserowa koszt całkowity uzależniony jest od ilości sesji potrzebnych, by trwale usunąć owłosienie. Laserowa depilacja cena waha się od 200 zł za niewielki fragment skóry i od około 600 zł za nogi.

Laserowa depilacja jest bardzo skutecznym, a zarazem bezpiecznym zabiegiem. Niestety nie każdy może sobie na nią pozwolić, ze względu na przeciwwskazania do depilacji laserowej. Zabieg jakim jest depilacja laserowa opinie ma bardzo dobre. Ceniona jest głównie za wysoką efektywność i wygodę.

Cały zakres na stronie salonu Clinica Cosmetologica w Gdyni

Depilacja laserowa – trwała i bezpieczna metoda
5 (100%) 1 głosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

60 − 55 =