Hemoroidy – Kompendium Wiedzy

Depilacja laserowa Gdynia – Najszybszy i najskuteczniejszy Laser Vectus

Depilacja laserowa to zabieg na który decyduje się coraz więcej kobiet. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ kobiety usuwają swoje owłosienie od wielu lat. Związane jest to z normami kulturowymi. Czujemy się pięknie, jesteśmy pewne siebie, gdy nie musimy obawiać się wstających włosków np. przez nasze bikini. Kobiety depilują różne partie ciała, jednak najczęściej wybierają nogi. Laserowe usuwanie owłosienia przeznaczone jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnej depilacji. Taka metoda nie należy do najtańszych, ale zdecydowanie jest opłacalna. Dzięki niej pozbywamy się włosków na długi czas i nie musimy martwić się o zakup kolejnej maszynki. Oprócz usuwania owłosienia, zabieg wpływa pozytywnie na skórę oraz zmiany, które się na niej pojawiają. Zabieg należy powtarzać, jednak już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się brakiem włosków nawet przez kilka lat. 

Przeciwwskazania

 • opalona skóra
 • przyjmowanie leków światłouczulających (może spowodować reakcję alergiczną na światło laserowe)
 • ciąża
 • nowotwory (przebyte – po konsultacji lekarskiej)
 • infekcje wirusowe w miejscu wykonywania zabiegu
 • stosowanie samoopalaczy doustnie
 • włosy rude, siwe i blond w miejscu zabiegu

Depilacja laserowa Gdynia – DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotowaćdepilacja laserowa rąk. Takie przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej przed samym zabiegiem skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację. Samo przygotowanie do zabiegu zależy od kondycji zdrowia danej osoby, koloru oraz kondycji włosów. Przed samym zabiegiem należy:

 • pół roku przed zabiegiem zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami
 • należy zaprzestać depilacji na miesiąc przed zabiegiem
 • trzy tygodnie przed zabiegiem nie należy stosować maści z retinoidami
 • na dwa dni przed zabiegiem należy odstawić leki światło uczulające oraz zioła
 • kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania

Po więcej informacji odwiedź: https://www.rp.pl/Styl-zycia/180709662-Depilacja-laserowa—jaki-laser-wybrac.html

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Przed samym zabiegiem pacjent poproszony jest o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej stanu zdrowia, przebytych chorobach oraz przyjmowanych leków. Standardowa procedura przed każdym zabiegiem. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie próby laserowej. Ma to na celu sprawdzenie jak skóra reaguje na tego typu podrażnienia. Jeśli nie wystąpi żadna reakcja alergiczna, wówczas można przystąpić do zabiegu. Laser stosowany w depilacji posiada światło, które pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Po samym zabiegu pacjentowi podawane są środki łagodzące na skórze. Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy. Spowodowane jest to nieregularnym porostem włosków. Najczęściej zabieg powtarza się co miesiąc przez pół roku, a następnie raz na rok.

Depilacja laserowa – po zabiegu

Po zabiegu depilacji laserowej pojawia się podrażnienie oraz obrzęk. Objawy ustępują najczęściej po kilku godzinach. W trudniejszych przypadkach etap gojenia może przeciągnąć się nawet do kilku dni. Po samym zabiegu należy unikać kilku rzeczy. Po pierwsze mimo iż to przyjemność nie należy korzystać z gorących kąpieli oraz z sauny czy też basenu. Po drugie należy unikać preparatów do ciała na bazie alkoholu lub spirytusu, ponieważ spowoduje to dodatkowe podrażnienie skóry. Po trzecie przez 2 tygodnie należy unikać złuszczania naskórka. Po czwarte i najważniejszy do 3 tygodni po zabiegu należy unikać opalania.

Na koniec warto wspomnieć, że zabieg depilacji laserowej nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla kobiet. Z biegiem lat coraz częściej z zabiegu decydują się skorzystać również mężczyźni, aby czuć się komfortowo.

Depilacja laserowa Gdynia – Najszybszy i najskuteczniejszy Laser Vectus
5 (100%) 10 głosy

9 odpowiedzi do artykułu “Depilacja laserowa Gdynia – Najszybszy i najskuteczniejszy Laser Vectus

 1. sandra2

  No właśnie, dobrze że napisaliście co po zabiegu depilacji laserowej, bo w wielu gabinetach ten wątek jakby nie istniał. Zrobione to na razie! Mało jest miejsc, w którym nie ma tak olewczego stosunku do pacjenta.

   1. mikerra

    i tak i nie bo uswanie owlosienia laserem jest coraz tansza i coraz czesciej oferuja raty, no ale wiadomo, ze im lepszy gabinet tym tez moze wiecej usluga kosztowac

  1. amdandzix

   No też, bym chętnie się pozbyła nadmiernego owłosienia tu i tam. haha zaraz się nakręcimy same na te zabiegi i wszystkie będą zapisane jeszcze w tym roku xD

  2. khemer62

   Zdecydowanie najbardziej nie lubię golenia pod pachami i dlatego zapisałam się na pierwszą wizytę na zabieg depilacji po nowym roku! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 5 = 6