Hemoroidy – Kompendium Wiedzy

Cellulit na nogach – jak się pozbyć?

Wśród niespodzianek, które przygotowała dla kobiet matka natura, z pewnością jednym z najmniej lubianych jest posiadanie tak zwanej „pomarańczowej skórki”. Szczególnie często wraca się do tego tematu w okresie letnim, kiedy zakładając krótkie spodenki chcemy prezentować nienaganną skórę na nogach.

Z czym walczymy?

Cellulit – termin znany na całym świecie, zmora i utrapienie wielu kobiet, z których znaczna część już w wieku nastoletnim ma z nim problemy. Niezależnie od wieku czy wagi, jest on utrapieniem około 90% kobiet pochodzących z krajów cywilizowanych.

Skuteczna walka z cellulitem – zacznij od dziś!

Nie da się ukryć, że główną przyczyną niedoskonałości jest bierny styl życia, pozbawiony aktywności fizycznej, opierający się na pracy siedzącej i swobodnym podejściu w sięganiu po leki, a z drugiej strony po żywność przetworzoną, pełną substancji zatruwających organizm. Oznacza to, że walka z cellulitem toczyć się będzie na wielu frontach, a w zasadzie na trzech głównych: zmianie nawyków żywieniowych, zwiększeniu aktywności fizycznej oraz odpowiedniej pielęgnacji stosownymi preparatami odżywczymi.

Wszelkie stosowane przez nas diety należy wcześniej skonsultować z dietetykiem, by uniknąć błędów żywieniowych i poprzez dietę dostosowaną do naszych potrzeb (np. w oparciu o indywidualne spożycie kalorii), w racjonalny sposób przystąpić do zmiany stylu życia. Odżywianie się okazuje się być głównym czynnikiem warunkującym powstanie cellulitu. Postawą jest bezsprzecznie picie wody, najlepiej w ilości ok. 0,4l na 10 kg masy ciała. Zaleca się także sięganie po zieloną herbatę zawierającą teobrominę, która skutecznie przyspiesza metabolizm. Wśród produktów, które wesprą walkę z cellulitem są pełnoziarniste, a wśród nich: ciemne pieczywo, brązowy ryż i makaron, grube rodzaje kasz oraz otręby, które zaleca się dodawać np. do jogurtów. Należy wyróżnić produkty absolutnie kluczowe w diecie antycellulitowej jak: brokuły, burak, jajka, banany, szparagi, kiełki fasoli, a wśród przypraw- kurkuma, będąca składnikiem np. curry.

Czytaj dalej: Dobry krem na cellulit – Składniki, metoda działania, prawidłowy wybór

Zmianie stylu życia sprzyja włączenie do codziennego rozkładu dnia różnego rodzaju sportów. Ćwiczymy wówczas systematycznie i niezbyt intensywnie. Ważne jest, by stopniowo dozować wysiłek, który w nadmiarze może doprowadzić do większej ilości szkód, niż oczekiwanych efektów. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym np. organizować codzienne, długie spacery z psem, wybierając różne trasy. Przyjemną aktywnością dla wielu jest także jazda rowerem, który może służyć zwiedzaniu okolicy, jak i w formie stacjonarnej mobilizować do aktywności w domu, w towarzystwie telewizora. Wiele domowych rodzajów gimnastyki uprawianej około 30 minut dziennie w postaci przysiadów, skłonów czy wymachów nóg znacząco poprawi stan skóry na udach.

Zmianę stylu życia warto wesprzeć odpowiednimi kosmetykami do pielęgnacji skóry ze skłonnościami do cellulitu. Po skuteczny preparat warto udać się do apteki lub skorzystać z oferty firm specjalizujących się w kosmetykach antycellulitowych. Ich skuteczność jest uzależniona od reakcji naszej skóry, stąd często zmuszone jdieta na cellulitesteśmy testować wiele preparatów. Niezależnie czy jest to balsam, dobry krem na cellulit czy maść, każda forma kosmetyku może być równie skuteczna. Warto też skorzystać z pełnej kuracji oferowanej przez marki niedrogeryjne jak np. Vialise, która typowo specjalizuje się w sprzedaży naturalnego produktu antycellulitowego. Skuteczność produktu gwarantują naturalne składniki, z których został on stworzony. Przed nałożeniem kosmetyku zaleca się zastosować peeling naskórka. Zasłużone uznanie zyskał naturalny peeling kawowy, który ma właściwości ujędrniające.

oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 4